مرجع مقالات رسمی قالی و نحوه شتشوی ان مرجع مقالات رسمی قالی و نحوه شتشوی ان .

مرجع مقالات رسمی قالی و نحوه شتشوی ان

نکات مهم هنگام خرید فرش ماشینی

قالیشویی در مشهد تعیین فرش مطلوب به علت اهمیت و قیمت والایی که فرش های ماشینی برای ما دارا هستند قضیه مهمی به اکانت آمده و تعیین جنبه های گوناگونی خواهد داشت . خرید یک تخته فرش و گزینش فقط به رنگ و طرح و ظواهر محدود نمی‌شود بلکه موردها متعددی از گزاره متاع فرش ، بعد ها ، ماشین آلات بافت ، کتف و تراکم و ... مهم تلقی گردیده و در گزینش موءثر می باشند . آن وجود ندارد که وارد بازار شویم و اولی فرش را خریداری نماییم بلکه خرید فرش خوب ، کیفیت بالا و خوشگل مستلزم تحقیق ، سرچ و جست و جو میباشد .
نوشته‌علمی مربوطه : راهنمای خرید فرش خوب
رازها یا این که نکاتی در امر فرش های ماشینی موجود هست که در چهره اعتنا و در حیث به دست آوردن آنها هنگام خرید ، می‌توانیم به خریدی شادی بخش و مقرون به صرفه امیدوار باشیم . نکاتی در امر فرآورده فرش ها ، ظواهر آنان و بقیه ابعادی که در تعیین مهم جلوه مینمایند .
در‌حالتی که خریداران این داده ها را قبلی از خرید می داند و نسبت به کامل شدن تدبیر خویش در خصوص فرش های ماشینی متعدد مبادرت کنند دیگر نگرانی بابت تقلب ، خرید فرش غیر اصل ، خرید محصولی بی ربط به چیدمان خانه و کاربرد ما یحتاج ما و ... نخواهیم بود .
نوشته‌ی علمی مربوطه : فرش تقلبی نخرید
نکات مهم هنگام خرید فرش ماشینی برای خریداران نقل شده میباشد تا داده ها و علم خیداران قبلی از خرید بالا رود .
نکته اولیه
نکته نخستین با یقین به کالا و کیفیت بافته مربوط میگردد . امروزه شایسته ترین نخ مو جود در بازار که در شایسته ترین فرش های ماشینی بکار می رود ، الیاف اکریلیک هیت ست میباشد . الیاف اکرولیک هیت ست مقاومت متعددی در قبال ، فروغ و روشنایی خورشید ، گرما ، گرد و غبار ، شست و شو و ... دارااست . برخی از ایجاد کنندگان فرش های ماشینی را با الیافی از اکرولیک ساخت مینمایند که در خویش اندکی ناخالصی از مال های پلی استر یا این که پلی پروپلین دارااست که با یه خرده توجه قابل شناسایی میباشد . برای تشخیص فرش های اکرولیک صد در صد خالص از فرش های غیر اکرولیک یا این که اکرولیک ناخالص بایستی اعتنا کنید که تولید ها اکریلیک بوی مواد نفتی و پلاستیکی نمی دهند و نسبت به الیاف پلی استری و پلی پروپلین نرمی و لطافت بیشتری دارا‌هستند . فرش های اکرولیک هیت ست می‌توانند دما و حرارت یک اتوی داغ یا این که قابلمه داغ را حدود تعدادی دقیقه ای سوای زخم تحمل کنند و رنگ براق و درخشان آن‌ها با گذر عصر از میان نخواهد رفت .
نکته دوم
فرش های ماشینی مو جود در بازار اشکال مختلفی داشته که یکی‌از تقسیم بندی ها فرش ها را به تولیدها 500 کتف ، 700 کتف ، 1000 کتف ، 1200 کتف و جدیدا 1500 کتف نوع بندی می‌نماید . همینطور تراکم های جانور دربرگیرنده 1000 گره طولی ، 1200 گره طولی ، 1400 گره طولی ، 1700 گره طولی ، 2000 گره طولی ، 2550 گره طولی ، 2700 گره طولی ، 3000 گره طولی و 3600 گره طولی میشود .
اشکال فرش های 500 کتف
گونه های فرش های 700 کتف
گونه های فرش های 1200 کتف
در‌این نکته قصد داریم درباره‌ی زیبایی و کاربرد بر پایه ی کتف و تراکم نظراتی ارائه دهیم خرید فرش مبنی بر کتف و تراکم تماما به کاربرد فرش بستگی دارااست . در‌حالتی که خواستار خرید فرشی می‌باشید که به زیبایی و نقش و نگاره آن نیاز دارید همان فرش ر ابرای نصیب هایی مانند پذیرایی خریداری میکند ، بهتر میباشد محصولی که دارنده کتف و تراکم بالا ست گزینش کنید .
نوشته‌ی علمی مربوطه : چه فرشی برای پذیرایی بخرم
تولیدات 1000 کتف ، 1200 کتف و 1500 کتف از خصوصی فرش های پرشانه و مالامال تراکم معرفی میگردند . البته در شرایطی‌که دوام و مقاومت فرش برایتان مهم میباشد فرش های ماشینی 700 کتف ای را خریداری کنید که تراکم تحت تری دارا هستند چراکه این تولیدات با داشتن خصوصیت هایی که در‌این دعوا نمی گنجد در برابرفشار و سایش و پاخوردگی مقاوم میباشند . زیبایی فرش های نادر کتف و مقاومت فرش های پرشانه در توان مطلوبی ست البته زیرا در فرش های نادر کتف مقاومت و در فرش های پرشانه زیبایی پیروز گشته میباشد ، آن‌ها را با چنین خصوصیت هایی میشناسیم .
نوشته‌علمی مربوطه : خصوصیت های فرش های 700 کتف
نکته سوم
تنوع فرش ها و داخل شدن فرش های تازه به بازار نباید خریداران را سردر گم کند ؛ بلکه با مطالعه در خصوص خصوصیت های آن تولیدات درباره ی آمدن به آیتم های خرید یا این که عدم ورود تصمیم خواهید گرفت . به عنوان مثال فرش های ماشینی بلژیکی یا این که فرش های سوراخ که جدیدا وارد بازار فرش و قالی گردیده اند ؛ خصوصیت هایی دارا‌هستند که به راحتی مارا در خرید یا این که عدم خرید آنها ارشادوراهنمایی می‌نماید . فرش های بلژیکی به خیال و خاطر ظرافت ، معدود وزنی و نادر حجمی و استعمال از نگاره های اصیل سنتی از گزاره طرح های ((خشتی)) موردپسند عموم قرار گرفته اند . خریداران بایستی در لحاظ داشته باشند که خرید فرش های بلژیکی برای مکان های به هم ریخته و پرتردد منزل مطلوب وجود ندارد چراکه این فرش ها نازک و شکننده می باشند . همینطور به کار گیری از نخ ویسکوز شست و شوی این فرش ها را طاقت فرسا نموده و از همین رو برای فضاهایی که همیشه در معرض آلودگی میباشند پیشنهاد نمیشود . فرش های شکاف هم که در زیبایی چیزی نادر نداشته و به کارگیری از رنگ ها لایت آنان را دوست داستنی نموده اند برای مکان ها گران قیمت منزل تعیین قابل قبولی به شمار می‌روند . رنگ لایت فرش های رخنه‌ خریداران را در پهن نمودن آن‌ها در مکان های نا مرتب و در معرض آلودگی منزل محتاط می‌نماید .
نکته چهارم
دوخته شدن چرم از طرفی نمادی میباشد بر اصالت فرش و از طرف دیگر قادر است فرش را فارغ از نیاز به ترمز فرش بر روی سرامیک و کاشی فیکس کند . شاید این مورد خیلی مهم به حیث نرسد ولی به کار گیری از فرش هایی که نمی توانند خویش را بر روی سرامیک مراقبت کنند با دردسرهایی یاروهمدم خواهد بود .
نکته پنجم
اصطلاحاتی در بازار فرش اشاعه یافته میباشد که گاها از دایره لغت ها خریداران بیرون میباشد به عنوان مثال مراد از فرش دستبافت سیرتکامل محصولاتی می‌باشند که دارنده کتف و تراکم بالا بوده و زیبایی و نازکی بافتی مشابه به فرش های دستبافت دارا هستند . فرش های 1000 کتف ، 1200 کتف و 1500 کتف از نوع فرش های شبه دستبافت یا این که دستبافت سیرتکامل می باشند . به میزانی که کتف و تراکم بالا می رود این شباهت بیش تر گردیده و زیبایی و جلوه گری فرش ارتقاء می‌یابد .
نکته ششم
رعایت نکات زیبایی شناسی درباره‌ی خرید مهم میباشد . برای خرید شایسته ترین فرش ماشینی بایستی در ظاهر آن هم دقت نمود . ممکن میباشد شایسته ترین و کیفیت عالی ترین فرش را در مکانی از منزل پهن فرمایید که با بقیه وسایل غیرهمگون باشد و از این جهت بها فرش ذیل سوال برود .
نکته دارای اهمیت درین ارتباط دقت به کاربرد فرش میباشد . فرش های نادر کتف و معدود تراکم مانند فرش 700 کتف برای مکان های به هم ریخته و پرتردد منزل و فرش هایی که در کتف و تراکم دست دلباز خیس می‌باشند برای مکان های لاکچری منزل که رفت و آمد معدود ترین به انجا انجام می‌شود مطلوب میباشند .
نکته هفتم
اعتنا به سبک و سیاق معاش خانواده مهم میباشد و برای خرید فرش اتاق خواب ها بایستی به گونه زدگی تک تک جوارح خانواده اعتنا نمود . در خرید فرش ماشینی به سبک و طرح و هماهنگ بودن آن با روش معاش توجه فرمایید . طرح های در سه مدل ، طرح سنیت ، طرح کلاسیک و طرح فانتزی یا این که امروزی تقسیم بندی میشوند و هر طرح متناسب با محیطی همگن میباشد . به عنوان مثال خرید فرش سنتی برای اتاق خردسالان یا این که خرید فرش فانتزی برای دکور پذیرایی کلاسیک بی ربط و نازیبا است .
همینطور تعیین رنگ نیز برهمین اصل خواهد بود . مثلا برای بخش های نا مرتب منزل رنگ قضیه تیره و برای بخش های هلوتی که نادر خیس در معرض الودگی می باشند رنگ های پر‌نور و لایت تعیین فرمایید .
نکته هشتم
فضاهای کوچک منزل را با گزینش فرش هایی پر‌نور و دل گشوده با طرح های خلوت وسیع خیس نشان دهید و برای فضاهای پهناور و خلوت با یاری دریافت کردن از رنگ های تیره و نقوش نامرتب و پرنگاره گرما بیافرینیند . استعمال از رنگ های پر‌نور برای نصیب هایی از منزل که نوروفروغ کافی ندارند هم می‌تواند مطلوب باشد .
نکته نهم
حفظ فرش ها هم بسیار مهم میباشد . حتی درصورتی که شایسته ترین فرش عالم را هم خریداری فرمایید البته به صحت از آن به کار گیری نکنید ، در معدود خیس وقتی مجروح و قدمت محدودی خواهد داشت . در‌حالتی که فرشی دارید که آیتم به کار گیری وجود ندارد ، بی تردید به طور لوله گردیده در کنار دیوار قرار دهید . تا زدن فرش موجب شکستگی و پاره گی در نخ های تار و پو می‌شود .


برچسب: قالیشویی در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۲۲:۵۰ توسط:عباسی موضوع: نظرات (0)