مرجع مقالات رسمی قالی و نحوه شتشوی ان مرجع مقالات رسمی قالی و نحوه شتشوی ان .

مرجع مقالات رسمی قالی و نحوه شتشوی ان

با روش های جارو زدن صحیح فرش آشنا شوید

قالیشویی در مشهد درین نوشته‌ی‌علمی قصد داریم به ارائه اطلاعاتی در خصوص جارو زدن درست فرش و ارتقاء ارتفاع قدمت فرش بپردازیم. جارو زدن فرش کاری مستمر در تمامی منازل میباشد ، هرچند این دستور آسوده به حیث می‌رسد البته با وجود سادگی بایستی با توجه صورت بپذیرد چرا‌که جارو زدن درست فرش با ارتقاء ارتفاع قدمت فرش رابطه مستقیمی دارا هستند.

ضرورت نگهداری از فرش ها
یک کدام از مهم‌ترین لوازمی که در همگی منازل وجود دارا هستند فرش ها میباشند. فرش ها علاوه بر این که به مراد راحتی گزینه به کار گیری قرار می‌گیرند از نگاه زیبایی نیز در خانه اهمیت داراست. امروزه فرش ها در اشکال مختلفی ایجاد میگردند که مهم ترین آنها فرش های دستباف و ماشینی میباشند. فرش های گوناگون بها های متفاوتی دارا هستند که با اعتنا به قیمت آن‌ها یکسان وجود ندارد. به هر روش فرش یک کالای ارزشمندی میباشد که مستلزم حفظ میباشد در‌صورتی‌که از فرش حفاظت نشود قدمت آن کاهش پیدا میکند و مخارج متعددی را به خانواده ها زور میکند. در‌این نوشته‌ی علمی علاوه بر ارتباط جارو زدن درست فرش و ارتقا ارتفاع قدمت فرش به چندین آیتم از سایر طرز های ارتقا ارتفاع قدمت فرش نیز اشاره خوا هیم کرد.

جارو زدن درست فرش و ارتقا ارتفاع قدمت فرش
از مهم ترین شیوه هایی که به خواسته حفاظت از فرش بایستی انجام بپذیرد جارو زدن درست فرش میباشد. جارو زدن درست فرش و ارتقا ارتفاع قدمت فرش ارتباط مستقیمی با هم دارا‌هستند. در‌حالتی که جارو زدن به طور درست و اصولی انجام پذیرد سود آن چیزی جز ارتقاء ارتفاع قدمت فرش نخواهد بود. جارو زدن درست فرش و ارتقا ارتفاع قدمت فرش مستلزم دانش تخصصی وجود ندارد و یا این که یک نحوه پیچیده محسوب نمی‌شود کافی میباشد که طرز جارو زدن به صحت انجام پذیرد و آن‌گاه مشاهده خواهید کرد که جارو زدن درست فرش عمل بسیار راحت و جذابی میباشد. به دنبال به نکات مهم راجع به جارو زدن درست فرش و درپی آن ارتقاء ارتفاع قدمت فرش اشاره خوا هیم کرد.

جهت جارو زدن
مهم ترین نکته ای که راجع‌به جارو زدن درست فرش موجود است این میباشد که می بایست به دلیل جارو زدن توجه کافی شود. به همین مراد جارو زدن درست فرش در سوی خواب پرزهای فرش است. در‌حالتی که جارو زدن در سمت و سوی خواب پرزها نباشد به پرزهای فرش فشار وارد می‌آید که به مرور عصر موجب میشود که قدمت فرش کاهش پیدا نماید و شاهد تجمع پرزهای متعددی بر روی فرش خوا‌هیم بود.

نحوه کشف کردن جهت خواب فرش
جارو زدن درست فرش - تشخیص خواب فرش

پیدا کرد جهت خواب فرش برای جارو زدن درست فرش فعالیت بسیار سادگی میباشد و برای همین مراد کافی میباشد که دست خویش را به آرامی بر روی فرش متبوع بکشید ، جهتی که در آن دست شما به سادگی و سوای مانعی جنبش نماید جهت خواب فرش میباشد ؛ البته در صورتی‌که هنگامی که دست خویش را بر روی فرش می‌کشید پرزهای ذیل دستتان وضعیت خشنی داشت و حس کردید که پرزها با تکان دست بلند می‌شود این جهت خواب فرش نمیباشد.

قرائت مقاله کاربرد نقوش فرش در معماری اهل ایران و اسلامی
جارو زدن درست فرش در به عبارتی اولِ خرید
یکی‌از نکاتی که راجع‌به جارو زدن درست فرش و ارتقا ارتفاع قدمت فرش می بایست به آن دقت شود این میباشد که وقتی که یک فرش تازه را از بازار خریداری می‌کنید به احتمال زیاد پرزهای فراوانی بر روی آن موجود است برای این که قدمت فرش شما ارتقا پیدا نماید لازم میباشد که در به عبارتی نخست فرش را جارو فرمایید و پرزهای روی آن را توده نمایید.


برچسب: قالیشویی در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۲۴:۲۱ توسط:عباسی موضوع: نظرات (0)