مرجع مقالات رسمی قالی و نحوه شتشوی ان مرجع مقالات رسمی قالی و نحوه شتشوی ان .

مرجع مقالات رسمی قالی و نحوه شتشوی ان

نقشه خوانی به کمک نقشه خوان

نقشه خوانی فرش به این جور هست که اشخاص طرح  قالیشویی در مشهد شطرنجی فرش را رو به روی خویش قرار می دهند و این طرح ها مدام یک سانتی متر در یک سانتی متر در لحاظ گرفته می شود . نقشه خوان که معمولا کنار بافنده قرار می گیرد و نقشه را با صدای بلند می خواند به بافنده می گوید که در فاصله یک سری گره از رنگ خاصی استعمال نماید و تعدادی گره آن‌گاه رنگ دیگری را به کار ببرد .

ضرورت
توجه به صادرات غیرنفتی در بیانات رهبر معظم انقلاب
«مسئله دیگر هم قضیه صادرات هست . ولی دولت وظیفه دارد به صادرات و صادر کننده یاری نماید . خوشبختانه - همان طور که یکی از آقایان گزارش دادند - صادرات غیرنفتی پرورش خیلی خیر داشته؛ آنگاه از این نیز رویش بیشتری خواهد داشت؛ انتظار هم داریم که در آینده بتواند رشد متناسب خودش را داشته باشد؛ به طوری که معادله صادرات و واردات حتماً مثبت باشد . ما بایستی به اینجا برسیم و بتوانیم خودمان را از درآمد نفت واقعاً بی نیاز کنیم . یک عدد از تبارک ترین بلیات اقتصاد ما و نه تنها اقتصاد ما، بلکه بلیات عمومی کشور، وابستگی ما به درآمد نفت می‌باشد . من چند سال پیشین از این گفتم - اما آن وقت مسئولین دولتی از این صحبت هیچ استقبال نکردند - ما بایستی به جایی برسیم که در صورتی‌که یک روزی به یاد قضایای سیاسی، اقتضائات سیاسی، یا این که اقتضائات اقتصادی در دنیا، اراده کردیم که صادرات خودمان را مثلاً برای دوران پانزده روز یا یک ماه متوقف کنیم، بتوانیم . شما ببینید این عمل چه قدرت عظیمی را برای یک مرز و بوم ساخت کننده نفت به وجود می آورد که یک وقت در‌صورتی‌که اراده کرد، بگوید آقا اینجانب از امروز تا بیست روز نفت صادر نمی کنم . مشاهده کنید چه حادثه ای در جهان به وجود می آید . امروز ما نمی توانیم این عمل را بکنیم، چون به این درآمد احتیاج داریم . در صورتیکه یک روزی اقتصاد کشور از درآمد نفت و صادرات نفت بریده شود، این توانایی را ملت ایران و نظام اسلامی در جمهوری اسلامی ایران به دست خواهد آورد؛ که تأثیرگذاری اش در عالم فوق العاده می‌باشد . ما می بایست به اینجا برسیم . خب، این حمایت می خواهد؛ بایستی از صادرات حمایت بشود .
26/05/1390
نگاهی
آماری به میزان صادرات فرش اهل ایران در دو سال گذشته
نگاهی
آماری به اندازه صادرات فرش ایرانی در دو سال گذشته
پیشنهاد
های یک زن قالی باف/ زمان ها فراغت تان را با قالی بافی لبریز کنید
«نرگس صاحبی» زنی جوان ولی پیش کسوت هست که منزل داری و قالیبافی را به شایسته ترین صورت انجام می دهد اما به گفته خودش، برای وی خانه داری مقدم بر قالیبافی است هر چند قالیبافی یاری کرده می‌باشد تا در خانه داری پیروز تر باشد .
در ادامه، اعلام کرد وگوی ما با این قالی باف را می خوانید:
از
تعدادی سالگی فرش می بافید؟
14 ساله بودم که به چهره حرفه ای فرشبافی را استارت کردم یعنی همه کار فرش را خودم انجام دادم از چله کشی تا بافت . قبل از آن نیز کنار مادرم فرش می بافتم البته صرفا شغل های بی آلایش انجام می دادم .

فرش
ها را خوب می خرند؟
شرایط کنونی که با یک تاجر قرارداد دارم، کاری با خریداران ندارم البته گذشته از این فرش ها را به بازار فرش فروشان می بردم که آن قدر عیب های الکی روی کار می گذاشتند تا فرش ها را ارزان تر بخرند .

 


برچسب: قالیشویی در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۳۷:۵۵ توسط:عباسی موضوع: نظرات (0)