مرجع مقالات رسمی قالی و نحوه شتشوی ان مرجع مقالات رسمی قالی و نحوه شتشوی ان .

مرجع مقالات رسمی قالی و نحوه شتشوی ان

تفاوت کیفیت کار قالیشویی و شستن قالی در خانه

قدیم‌ترها لک شدن قالی‌های رنگ روشن، منجر می شد که در خانه‌هایی که به اصطلاح “خانه بچه‌داری” بودند، کسی قالی رنگ روشن خریداری نکنند و کلیه از قالی های قرمز رنگ یا این که به  قالیشویی در مشهد اصطلاح لاکی استعمال نمایند . ولی شرایط فعلی قالی باید با دیگر المان‌های دکوراسیون داخلی شما ست شود و همین مورد منجر می شود در دکوراسیون‌های متفاوت این رنگ‌های فراوان متنوع‌تری از قالی‌های ایرانی در دکوراسیون‌ها به کارگیری شود .

یک تفاوت بیشتر در بین تطهیر فرش در منزل با تطهیر فرش در کارخانه قالیشویی در او‌لین گام وجود داراست . شما با سپردن فرش خویش به کارخانه قالیشویی، از دردسر شستشو و خشک کردن فرش سهل و آسان هستید . چه بسا در صورتی‌که خانه‌ای داشته باشید که بتوانید یک فرش ۱۲ متری را در آن بشویید و خشک کنید باز هم بردن و پهن کردن فرش در تراس و آن‌گاه شستن فرش و بعد از آن بردن فرش برای کم آب کردن آن، یکی از سخت‌ترین کارهایی می باشد که می‌توان انجام بخشید . بخش اعظمی از خانم‌ها و آقایان سابق در دوران خانه تکانی‌ها در گیر عارضه دیسک کمر می‌شدند .

دیگر خصوصیت که منجر می شود بسیاری افراد، برای پاکسازی فرش خویش کارخانه‌های قالیشویی را برگزینند، به کار گیری این کارخانه‌جات از اشکال دستگاه‌های مداد با آب فشار قادر است . استفاده از این دستگاه‌ها تمامی لکه‌هایی که از نجاست، یا هر مایعات رنگ زایی دیگری، روی فرش باقی ما‌نده باشد را از دربین می‌برد این واقعیتی می‌باشد که در منزل نیز این فعالیت امکان‌پذیر میباشد . لکه بری فرش در خانه یا این که با به کار گیری از مواد شیمیایی امکانپذیر می‌باشد یا باید فرش را چندین بار بعد از آن از خشک شدن بشویید و مجدد و سه باره کم آب کنید، تا لکه‌ای که از نجاست و یا مایعاتی دیگر روی فرش به جا باقیمانده می‌باشد از میان برود .

استعمال از منش یکسری بار شستن و خشک کردن فرش و یا این که به کار گیری از مواد شیمیایی برای لکه بری، به شدت قدمت فرش شما را می‌کاهد . فرش نجس گردیده درست می‌باشد که آنگاه از یک باز شستن به خیر و خوبی تمیز نمی‌شود اما عمری به مراتب بیشتر از فرشی داراست که با این روش‌ها شسته می‌شود . مواد شیمیایی اکثر زمان ها نیازی به شستشو ندارند البته زیرا امکان رنگ بری متعددی در خویش دارا‌هستند آنگاه از استفاده، رنگ دارای اهمیت فرش را نیز می‌برند . این ایراد را به کاستن از استحکام فرش به یاد پوسیدن فرش بیشتر فرمائید .

فرش چه از دسته ماشینی باشد و چه از گونه دستی کالایی باارزش در کشور‌ایران و دنیا است . شما با به کارگیری از خدمات کارخانه قالیشویی زن عملا سرمایه خویش را محافظت کرده‌اید؛ زیرا با به کارگیری از این سرویس ها قدمت فرش خویش را دو تا چهار برابر بیشتر می‌کنید، به خصوص که اگر فرش شما یک قالی ارزشمند و ارزشمند دستی باشد . می بایست آن را مطلقا به یک قالی شویید دارای اعتبار مثل قالیشویی زن بسپارید تا آن را با دقتی کم نظیر بشویند و به شما تحویل دهند .

 


برچسب: قالیشویی در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۲۹:۲۰ توسط:عباسی موضوع: نظرات (0)