مرجع مقالات رسمی قالی و نحوه شتشوی ان مرجع مقالات رسمی قالی و نحوه شتشوی ان .

مرجع مقالات رسمی قالی و نحوه شتشوی ان

معایب فرش گل برجسته

قالیشویی در مشهد


بها بالا و نگه‌داری طاقت فرسا فرش دستباف گل پر رنگ: ارزش این جور از فرش بسیار بالاست و به همین استدلال نیاز به حفظ و نگهداری ویژه داراست. این مورد منجر می‌گردد نتوانید در جاهای لبریز رفت و آمد از آن به کار گیری فرمایید و ناچار خواهید بود فرش را در جایی پهن فرمائید که گزینه به کارگیری روزانه قرار نگیرد.
وجود مورد‌های بی‌کیفیت زیاد در بازار فرش ماشینی گل پررنگ: به علت استقبال زیاد اشخاص از این گونه فرش، کمپانی‌های متعدد به عرضه این کالا پرداخته‌اند و بعضا از آنان برای ذیل نگه داشتن ارزش، از الیاف نامرغوب به کار گیری می نمایند. برای همین درصورتی که در موقع خرید فرش توجه کافی را به خرج ندهید و یا این که تخصصی در شناختن فرش کیفیت بالا و بی‌کیفیت نداشته باشید، ممکن میباشد فرشی بخرید که پس از شست و شوی نخستین، برجستگی گل‌هایش زدوده شود و زشت شود.
پاک کردن طاقت فرسا فرش ماشینی گل پر رنگ: در شرایطی‌که کالا الیاف فرش خوب نباشد، پاک کردن نصیب‌های پررنگ فرش بسیار طاقت فرسا میگردد و در آن گرد و خاک و زباله باقی می ماند. پس یا این که بایستی مطمئن گردید فرشی که می خرید از الیاف کیفیت عالی تشکیل شده و یا این که بایستی دوره متعددی را صرف پاک کردن آن بکنید.
شایسته ترین فرش نقش پر رنگ برای کدام شهر میباشد؟
شایسته ترین فرش گل پررنگ برای کدام شهر میباشد؟
چنانچه بخواهید از فرش گل پررنگ برای بازه متعددی در منزل‌تان استعمال فرمایید، بایستی فرشی بخرید که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد. به همین ادله مهم میباشد که در تعیین تولیدکننده فرشی که نیکو‌اید توجه متعددی به خرج دهید.

شهر کاشان به داشتن شایسته ترین سوله‌های فرش ماشینی مشهور میباشد و به همین ادله یکی‌از شایسته ترین تولیدکنندگان فرش نقش پررنگ ماشینی نیز به حساب می‌آید. تراکم فرش‌های ماشینی این شهر بسیار بالاست و در فیض کیفیت تولیدها این شهر رضایت‌بخش میباشد.

درباره ی فرش دستباف نقش پر رنگ هم می توانیم به شهر تبریز اشاره کنیم. شهر تبریز به داشتن تابلو فرش‌های بی‌نظیر دارای شهرت میباشد. در ایجاد بخش اعظمی از این تابلو فرش‌ها از طرح‌های پررنگ به کارگیری می شود و این دستور سبب ساز تبحر یگانه بافندگان این ناحیه در بافت فرش گل پررنگ شده‌است.

حرف آخرین

یکی‌از زیباترین جلوه‌های هنر ایرانیان فرش میباشد؛ هنرمندان صنعت فرش کشورمان در حین مورخ با ابتکار عمل‌های که داشته‌اند توانسته‌اند سطح این هنر را دائما بهبود ببخشند و به زیبایی آن بیش تر نمایند. فرش نقش پررنگ یک کدام از محصولاتی میباشد که‌این روز ها در منزل خیلی از اهل ایران‌ها چشم می گردد. در‌این نوشته به صورت خلاصه به مرور زوایای گوناگون فرش گل پر رنگ پرداختیم.

منشاء : ویکی‌پدیا ، دانشنامه آزاد


برچسب: قالیشویی در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۵۱:۳۳ توسط:عباسی موضوع: نظرات (0)

تولید گلیم با کیفیت


هنگامی خریداری قصد به خرید گلیم می‌گیرد، در یک روند قرار می گیرد .و ان مراحل تحقیق و کسب اگاهی و وصال به رضایت میباشد .رضایت از خصوصیت های مال و خدماتی که سازنده در قالب متاع برای مشتری خویش تدارک چشم میباشد .

قالیشویی در مشهد

مشتری کالا ایجاد گردیده را از حیث فرآورده و کیفیت ، ارزش ان و باز‌نگری ارزش در مقایسه با بقیه ایجاد کنندگان ، و در مقایسه با کیفیتی که داراست .که ایا این متاع می ارزد یا این که خیر ؟

همان گونه که می‌دانید، امروزه تمام ساخت کنندگان گلیم به ارائه ی محصول ها خویش از روش اینترنتی می باشند.و از راه‌های متفاوت به معرفی خویش و تولیدات خویش میپردازند .

پس مشتریان و یوزرها مجازی در تشخیص راست و لاف سازنده و طلب حق و حقوق و دستمزد خویش در قالب به چنگ آوردن مال دارای اعتبار و کیفیت بالا مجرب گردیده اند .و بسیار سریع می‌توانند با یک سرچ و مقایسه مال صحیح را از غلط تشخیص دهند .

 

و علی رغم این زمینه ،به جهت اینکه فروشندگان گلیم، برای فروش گلیم موقعیت مرجوعی و موقعیت ضمانتنامه برای محصول ها خویش قرار می دهند .خریداران در رخ مشاهده ی کیفیتی ضد هم با داده ها در ج گردیده با برچسب خصوصیات حق بر گرداندن و گلایه از مارک مربوطه را دارا‌هستند .

 

غالب شدن در زمینه‌ی فروش
به همین استدلال برای برنده شدن راجع به فروش گلیم ، خیلی ریلکس و همزمان خیلی مشقت بار می اقتدار کار کرد .

اسان از ان جهت که، در صورتی‌که انگیزه مان از فروش گلیم ارائه ی یک جنس کیفیت عالی و سرویس صادقانه و در کنار ان وصال به فروش طولانی تر باشد .ما از روش بستر فراهم برای فروش اضافه در فضای مجازی می توانیم بدین انگیزه برسیم .

در حالتی‌که که، در شرایطی که در پی وصال به منفعت غیر مجاز از روش عرضه تولیدات بی کیفیت وکلاهبرداری از استفاده کننده مجازی باشد .شاید چیره به فروش گلیم خویش بشویم ولی این فروش فعلا بوده و بالاخره وضعیت و کاربری خواهد بود که به‌این منفعت ما انتها دهد .و این مارک حاد گردیده دیگر به راحتی نخواهد توانست به جلب رضایت و اعتماد مشتریان از دست رفته ی خویش شود .

و تا‌وقتی‌که شما نتوانید به جلب رضایت و اعتماد مشتری بپردازید، نخواهید توانست درخصوص فروش گلیم به برد برسید .

 

پشتیبانی خریدار
پشتیبانی مال در ساخت اعتماد و اطمینان برای مشتری تاثیر به سزایی داراست .مبادا فقط به تاءمل فروش خویش باشید و بعداز انکه مبلغ را از خریدار اخذ کردید، وی و محصولی که به وی فروخته اید را فراموش کرده و دیگر به اشتباهات پیش امده برای وی مال بی توجه باشید .

در شرایطی که این فن، چیزی میباشد که روش کسب درامد و معاش شماست و دوست دارید که درین فن عمل تان را ادامه داده و به جایی برسید، بهتر میباشد که اکانت گردیده به فعالیت خویش ادامه داده و به نکات ریز ان اعتنا نمائید .یکی‌از این نکات، طریق ی درست رابطه با مشتری میباشد و پشتیبانی متاع به فروش رسیده .

روش ی معاشرت و جذب مشتری را حافظه گرفته و برای مشتری خویش قیمت قایل باشید و شخصیت و حق اخذ مال مطلوب در ازای اخذ پول از اورا به رسمیت بشناسید .

همان گونه که میدانید، شما می‌خواهید به مشتریان خویش بیافزایید .پس این مشتری زنجیره ای میباشد به مشتریان بعدی شما که در حالتی‌که بتوانید تولیدات مطلوب ارائه دهید انها شمارا به دیگر افراد نیز معرفی خواهند کرد.

و هر گاه که هر محصولی و منسوجاتی مربوط به فعالیت شمارا بخواهند، بی تردید به شما راز خواهند زد و حیث شمارا جویا خواهند شد .و شما خویش به خویش به یک منبع برای انها و اشخاص متعلق با انها تبدیل خواهید شد .


برچسب: قالیشویی در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ فروردین ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۱۵:۴۳ توسط:عباسی موضوع: نظرات (0)

خرید فرش کاشان از کارخانه تا خانه

قالیشویی در مشهد


برای خرید فرش یک‌سری خط مش پیش رو دارید، اولیه اینکه به دکان های فرش رفته و خرید خویش را انجام دهید؛ این شیوه عاقلانه ای میباشد به این دلیل‌که کلیه قابلیت و امکان رفتن به کارگاه های فرش را ندارند، از آن پیشین نیز این ایام گرانی منجر گردیده همگان قابلیت بده بستان زود به زود وسایل منزل را نداشته باشند و برای مبلغی که خرج مینمایند قیمت بیشتری قائل شوند.

از سایر شیوه ها مسافرت به کاشان میباشد و خرید بدون واسطه فرش از سوله های مو جود در آن!

می توانید هم از جاذبه های توریسم این شهر خوشگل دیدن نمائید و هم مستقیما به عبارتی فرشی را خریداری نمایید که می‌خواهید.

ولی شیوه دیگری که هم سهل‌ خیس میباشد و هم نادر هزینه خیس، رمز زدن به تارنما هایی میباشد که فرش و گلیم ماشینی کاشان را به طور تخصصی می فروشند، یکی‌از آن مکان ها اینجا میباشد که راس اصلی فروش گلیم کاشان به بها سوله میباشد.

خرید با اینترنت گلیم فرش و فرش ماشینی از این مدل تارنما ها مزایایی داراست که قابل قیاس با خرید حضوری وجود ندارد، از پاراگراف ی آن‌ها میتوان به مورد ها پایین اشاره نمود:

-عرضه ی بی واسطه گلیم و فرش از خویش سوله تا درب خانه

-هزینه ی حمل و نقل از سوله تا سراسر مرزو بوم بدون پول بوده واگر خواستار حمل تا درب خانه باشید ممکن میباشد با هزینه ای جزئی این وظیفه نیز برایتان صورت بپذیرد.

-پرداخت وجه خرید در حین تحویل انجام یافته و می‌توانید با اطمینان و اعتماد بدون نقص خرید خویش را انجام دهید.

-قابلیت عودت فرآورده تا تعدادی روز بعداز خرید و تضمین کیفیت فرش و گلیم فرش و قابلیت و امکان بده بستان آن در چهره وجود هر سیرتکامل خلل

-مشورت کردن قبلی از خرید برای اینکه شایسته ترین تعیین ممکن را داشته باشید.

-قابلیت و امکان مقایسه ی کلیه طرح های گلیم فرش و فرش ها و همینطور مشاهده ی بها های آنها و تخفیفات در حیث گرفته گردیده

-خرید در هر ساعتی از شبانه روز، فارغ از اینکه ناچار به تحمل ترافیک و خستگی جسمی گردید؛ پشت سیستم بنشینید و همدم با تمام عضای خانواده ی خویش خریدی صحیح انجام دهید.

-پشتیبانی همیشگی از طرف کارگاه

 

نخفیف های اعتقادوباور نکردنی حتی برای یک تخته فرش و گلیم فرش
چنانچه محرمانه به دکان های فرش زده باشید جدا به اعتقادوباور خواهید رویت کرد که برای منفعت مندی از مزایایی زیرا تخفیف ها بایستی بیش تر از یک تخته فرش خریداری فرمائید یا این که حداقل واحد سنجش خریدتان از یک واحد سنجش سقفی بیش تر باشد، البته در دکان های آنلاین که به مصداق خرید بدون واسطه فرش از کارگاه می باشند حتی در شرایطی که که یک تخته فرش بخرید گشوده هم تخفیف های مو جود دربرگیرنده حالتان خواهد شد.

تارنما گلیم اصیل به طور تخصصی در مورد ساخت گلیم فرش کاشان کار می‌کند و محصول ها جان دار دراین جا مشتمل بر اشکال گلیم فرش ها در بعد ها متفاوت میباشد، این بافته ها مطلوب برای نصیب هایی زیرا روپله ای، پادری، قالی‌کوچک و گوشه بوده و در رنگ های متنوعی عرضه می‌گردد.

در فستیوال های گوناگون متناسب با برخی مناسبت ها می‌توانید محرمانه به وبسایت زده و از تخفیف های در لحاظ گرفته گردیده برخوردار گردید و بها های مو جود را نیز ببینید.


برچسب: قالیشویی در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ فروردین ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۳۳:۳۸ توسط:عباسی موضوع: نظرات (0)

بید زدگی فرش دستباف

قالیشویی در مشهد

 

بید زدگی فرش دستباف

مراقبت از فرش لوله گردیده
مراقبت از فرش لوله گردیده نحوه های مختلفی دارااست که شایسته ترین و صحیح ترین شیوه این میباشد که آن را باطن نایلون جای دهید. این عمل منجر میشود فرش شما در تمام موقعیت مانند دوره حمل و نقل، در قبال نور و روشنایی خورشید و در حین محافظت در انبار سلامت بماند. درضمن به خاطر داشته باشید که هیچ وقت از طریق دیگری به غیر از رول کردن یا این که به عبارتی لوله کردن فرش برای حمل آن استعمال نکنید. مثلا وقتی که شما فرش دستباف خویش را تا میکنید، به بخش های خاصی از فرش شما، فشار وارد میشود که همین سبب وخیم شدن و پاره گی آن خواهد شد. ولی در شرایطی که در قوانینی مجبور به تا کردن فرش می‌باشید، می بایست این را در حیث داشته باشید که تا حد قابلیت و امکان سریع‌خیس تا را گشوده فرمایید و قبلی از پهن کردن فرش، آن را سفت لوله فرمایید، مدتی حوصله نمایید و بعد از آن آن را پهن نمائید.

هنر محافظت از فرش های دستبافت نزد افرادی میباشد که از تار و پود و جزئیات یک فرش دستبافت آگاه باشند. هر فرشی دنیایی از هنر میباشد که عدم اطلاع از چگونگی محافظت از این فرش میتواند زیبایی فرش شمارا خدشه دار نماید. فرش های کلاهدوزان نیز مستثنی از این دستور نیستند. در صورتی‌که که علاقمند به هنر اصیل اهل ایران میباشید می‌توانید تولید ها مارا ببینید.

 


برچسب: قالیشویی در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۴۴:۱۲ توسط:عباسی موضوع: نظرات (0)

دارهای عمودی


این جور دار قالی منحصربه‌فرد روستاها و مراکز قالی بافی شهری می باشد و ساختمان آن تا حدودی پیچیده خیس از دستگاه های افقی می باشد. فرش هایی که با این دستگاه ها بافته می شوند از لحاظ بعد ها و نقشه از فرش هایی که با دارهای افقی بافته می شوند دقیق خیس میباشند.

قالیشویی در مشهد

دستگاه های عمودی مشتمل بر گونه های متعدد زیر می باشند.
دار اثبات
این جور دار به طور چهار چوبی میباشد که از اتصال دو تیره محکم و خدنگ به طور افقی در صدر و پائین و همچنین دو تیر عمودی در طرفین تیرهای افقی تشکیل می شود. تارهای قالیچه و قالی به تناسب نازکی و پهنا فرش متبوع در بین تیر بالایی (سردار) و تیر پایینی (زیر دار) کشیده می شوند. کارگر بافنده روی تخته الوار مانندی مقابل دار فرش می نشیند و به تدریج که کار بافت پیشرفت می کند. محل این تخته را فراتر می مارک. در این گونه دار ارتفاع فرش اندکی کوچکتر از مسافت تیرهی بالایی و پایینی دستگاه می باشد.

 

دار قالی, فرش و گلیم


دار تبریزی
در این جور دار نیز تارهای فرش تیرهای بالا و پایین دستگاه را بدور می زنند. یکی از ویژگی های این گونه دار این میباشد که به تناسب پیشرفت کار ضمامن بالایی دستگاه کشیده می شود و در نتیجه تارها شل و ول گردیده و نصیب بافته گردیده به پشت دار منتقل می شود و بدین سیرتکامل جای بافنده تغییر نمی کند و همیشه در به عبارتی طول قبلی مقابل دار قالی می نشیند. از این مدل دارها در تبریز و سایر شهرهای آذربایجان و هم چنین در اراک و قم و همدان و پاره ای از نقاط مرکزی ایران به کارگیری می کنند.


دار کرمانی
از این گونه دستگاه اولین توشه در کرمان استعمال شد و امروزه در برخی دیرگ از شهر های ایران مانند کاشان، نائین، اصفهان به کارگیری از آن معمول میباشد. مکانیسم بافت در این جور دار چنین میباشد که نصیب های بافته گردیده به تدریج دور تیر پایینی پیچیده می شود در نتیجه با آن می اقتدار فرش هایی با اندازه های پهناور را بافت. یکی دیگر از قابلیت های این قبیل دستگاه ها این سات که کشش تارها را با آن‌ها بهتر می قدرت کنترل کرد و در قبال به علت آن که نصیب های بافته گردیده به پشت دستگاه منتقل می شود امکان مقایسه نقشه نصیب های بافته گردیده با نقاط قرینه منتقل گردیده به پشت دار نیست.

 

به صورت کلی در ویژگی ها و ساختمان دستگاه های قالی بافی از دوره های پیشین تاکنون تغییرات زیادی داده نشده میباشد و تحقیقات و تحولات صورت گرفته بر روی آن با اعتنا به سایر سخن متعلق به پیشه قالی بافی از دوره های پیشین تاکنون تغییرات زیادی داده نشده میباشد و تحقیقات و تحولات انجام یافته بر روی آن‌ها با دقت به سایر کلام متعلق به پیشه قالی بافی مانند رنگرزی و طراحی بسیار ناچیز بوده. بافندگان فرش هنوز هم با به عبارتی دستگاه های قدیمی و ابتدائی بر طبق سنت ها و نحوه های آباء و اجدادی خویش به کار بافت فرش اشتغال دارا هستند.


برچسب: قالیشویی در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۲۶:۴۰ توسط:عباسی موضوع: نظرات (0)

همه چیز در مورد چله کشی


میتوان اظهار کرد مهم‌ترین مرحله قبلی از قالیشویی در مشهد بافت هر گلیم و فرشی عملیات چله کشی آن می‌باشد که به روش های مختلفی چهره می گیرد . در واقع سوای داشتن یک چله بی عیب و نقص هیچ وقت نمی‌اقتدار فرشی باکیفیت و با ظاهری مناسب ساخت کرد . در‌این مقاله همت داریم شمارا با اشکال روشهای چله کشی ، ابزار و وسایل واجب جهت انجام آن و نکات مهمی که می بایست رعایت فرمایید آشنا سازیم .

قالیشویی در مشهد

اول و وسایل موضوع نیاز برای عمل چله کشی صحیح مثل بافت فرش که نیاز به ابزار یگانه این فعالیت است ، برای انجام عملیات چله کشی هم به وسایل خاصی نیاز است مثل دار قالیبافی ، دفه و دفتین ، نقشه قالی ، نخ چله ، آچار ، تسمه چوبی ، سیخ پود کشی ، متر ، خودکار سیاه یا ماژیک عادی ، میخ و چکش .

بخش اعظم این ابزار به عبارتی ابزارهایی اند که در بافت فرش نیز به کار می روند و کاربردشان یکسان میباشد ، به‌دنبال به توضیح مختصری درباره با چندین از این وسایل میپردازیم :

دار

قالی دار قالی در واقع یک چهارچوب فلزی و یا این که چوبی میباشد که قالی و فرش بر روی آن بافته می شود . دارهای قالی در اشکال و سایزهای مختلفی وجود دارند که متناسب با نقشه ی متبوع تعیین می‌شوند . متداول ترین دارهای قالی عبارتند از دار افقی و دار عمودی .

 

نقشه

فرش نقشه فرش درواقع نمای قالیست که قالیباف با تلاوت آن می تواند طرح موضوع لحاظ را پیاده نماید . در چله کشی نیز تعداد تارهای چله با اعتنا به نقشه فرش گزینش میگردد ، به این ترتیب یک چله کش ماهر باید بر قرائت نقشه های فرش نیز احاطه کافی را داشته باشد .

 

نخ

چله نخ چله نخی میباشد که با به کارگیری از آن عملیات چله کشی انجام می گردد ، این نخ ها معمولا از مال پنبه ای ، ابریشمی و یا پشمی می‌باشند که با دقت به نقشه و رجشمار قالی تهیه و تنظیم و به کارگیری میگردند .

 

مشخصات

و ویژگیهای گونه های نخ چله نخ

چله کشی

نخ

چله با فرآورده پشمی استفاده از نخ های چله با جنس پشمی امروزه خیلی مسئله استقبال نمیباشد و اکثر در قبل به عمل میرفته عارضه ها به کار گیری ی بخش اعظم آن در گذشته را نیز میتوان عواملی چون در دسترس تر بودن نسبت به بقیه مواد اولیه ، تداوم و استحکام و همچنین گرمازایی آن دانست .

 

نخ

چله با جنس پنبه ای نخ های قالیشویی در مشهدپنبه ای را از الیاف غوزک پنبه تنظیم مینمایند ، این نخ های تولیدی متناسب با مدل کاربردشان با خصوصیات خاصی تولید می‌شوند . نخ های پنبه ای که بعنوان نخ چله مورد استعمال قرار میگیرند معمولا با نمره های ۱۰ ، ۲۰ ، ۳۲ و ۴۰ تهیه می‌شوند و متناسب با جور بافت یعنی ریزبافت و یا درشت بافت بودن فرش بصورت یک لا به لا و چند لا قضیه به کار گیری قرار می‌گیرند .

 

نخ

چله با مال ابریشمی نخ های ابریشمی از پیله کرم ابریشم و توسط کارخانجات ابریشم کشی تنظیم و ساخت می گردند ، از آنجاییکه این نخ ها نازکی و لطافت زیادی دارا هستند به صورت معمول در چله کشی قالیهای ظریف و ریز بافت گزینه استعمال قرار میگیرند . قابل ذکر میباشد این نخ های ابریشمی علاوه بر ظرافتی که دارا هستند از استحکام فراوان بالایی هم برخوردار می باشند .

 

قرائت

مقاله بهترین تراکم فرش ماشینی چقدر میباشد؟


برچسب: قالیشویی در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۲۳:۱۸ توسط:عباسی موضوع: نظرات (0)

تابلو فرش آیه

قالیشویی در مشهد

افتاده که فروشندگان شما‌را به خرید تابلو فرش دستبافت تشویق می‌نمایند؛ چون زیبایی و گران قیمت بودن این جور تابلوها زبانزد میباشد. اما این بدان شکل وجود ندارد که تابلو فرش ماشینی قدمت و دوام ندارد یا این که از زیبایی برخوردار وجود ندارد.

تابلو فرش های دستبافت در کنار مواد و نخ باکیفیت، گره های توانمند تری دارا‌هستند و این مسئله بر قدمت آنان می‌افزاید. این در حالی میباشد که در تابلو فرش ماشینی گره نیست و با به کار گیری از گرما و حرارت بالا الیاف را به اساس می چسبانند. در واقع تابلو فرش دستی و تابلو فرش ماشینی در یک نگاه بی آلایش نسبتاً شبیه یکدیگر می‌باشند البته با توجه طولانی تر الیاف فرش دستی تماما قابل تشخیص میباشد.

 


گونه های طرح های تابلو فرش ماشینی

تابلو فرش ها از جهت طرح و نقش طیف بزرگ تری نسبت به فرش ها دارا‌هستند؛

طرح هایی هم زیرا اشکال پرنده، گل رز و آفتابگردان، چشم انداز و طبیعت، خوشنویسی، وان یکاد، مینیاتور و صورت از پرطرفدارترین نقش ها در تابلو فرش می‌باشند.

علاوه بر این برخی طرح ها براساس عشق طرف داران تابلو فرش به محل معاش و سبک معاش بافندگان به وجود آمده میباشد . مانند طرح منزل های روستایی، کوچ عشایر و حتی حیواناتی همچون اسب و ببر.


محل بافت تابلو فرش های دستی

پراکندگی جغرافیایی این هنر در کشورمان شایان توجه میباشد .

هر ناحیه با دقت به ذوق و سلیقه و فرهنگ وتمدن محل زنگی، سبک و سیاق خویش را داشته و با توکل بر آنان تابلو فرش هایی سحرانگیر و محصور کننده خوی می‌کنند.

خواستگاه اصلی تابلو فرش دستی همچون فرش ها شهر تبریز میباشد.

جذاب میباشد بدانید که از سایر مهد های تابلو فرش می شود به شهر اصفهان، کاشان، قم و سردرود همدان اشاره نمود.

از سرآمدان صادرات و فروش تابلو فرش می شود به برندهای عظیم زاده و وزراء اشاره نمود. چرا‌که منحصربه‌فرد ترین تابلو فرش ها را در چنگ هنر دوستان عزیز قرار میدهند.

 


بها گونه های تابلو فرش ماشینی و دستباف

به نظر ارزش واضح میباشد که تابلو فرش دستبافت ابریشمی به علت لاکچری بودن ارزش بالاتری نسبت به تابلو فرش ماشینی دارا هستند. از سایر عوارض تفاوت ارزش در‌این تابلوها کیفیت نخ های به فعالیت رفته در آنهاست. سایز تابلو فرش نیز در کنار طرح و کالا از مهم‌ترین فاکتوهای نرخ‌گذاری به شمار می رود.


خرید از اینترنت تابلو فرش ماشینی و دستباف

امروزه خرید اشکال تابلو فرش به طور غیر حضوری طریق مرسومی به حساب آورده می شود و طرف داران به‌این تابلوها خرید آنلاین را ترجیح می‌دهند. کمپانی سجاده فرش و تابلو فرش مناجات کاشان این قابلیت و امکان را برای هنردوستان مهیا کرده تا با مشاهده و مقایسه اشکال تابلو فرش ماشینی و دستی ، ضمن تضمین کیفیت و صرفه جویی در وقت و هزینه بتوانند تابلو فرش گزینه عشق و علاقه خویش را خریداری نمایند.

 


تابلو فرش ماشینی طرح کلبه و فصل‌پاییز

تابلو فرش ماشینی

تابلو فرش ماشینی طرح کلبه و فصل پاییز


برای خرید و مشورت و اطلاع از بها این تابلو فرش ماشینی و تابلو فرش دستباف و تابلو فرش چاپی و تابلو فرش فیس با ما تماس حاصل نمایید.

 

 

 

 


برچسب: قالیشویی در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۵۳:۴۷ توسط:عباسی موضوع: نظرات (0)

بررسی قیمت فرش های ماشینی 1200 شانه

قالیشویی در مشهد 


کمپانی نوین یکی‌از مغازه هایی میباشد که توانسته میباشد زیباترین فرش های ماشینی 1200 کتف را با قیمت خوب عرضه نماید . بها فرش ماشینی 1200 کتف کمپانی نوین به شرح تحت میباشد :
ارزش فرش 6 متری 1200 کتف : 7500000
بها فرش 9 متری 1200 کتف : 11250000
بها فرش 12 متری 1200 کتف : 15000000
ارزش فرش های 1200 کتف گل پررنگ به جهت استعمال از نخ هایبالک در بافت نخ خاب ، پاره ای فراتر است
منزل فارغ از کف پوش قابل زندگانی نخواهد بود . هرچقدر هم که یک منزل را مملو از وسیله کنید تاوقتی‌که از کف پوش مطلوب برای کف منزل به کار گیری نشود ، نمی توانید ادعای بدون نقص بودن منزل را فرمائید . فرش ها تحت عنوان محبوبت ترین کف پوش ها خصوصا نزد ما ایرانیان معرفی گردیده اند . فرش هایی که در زیبایی به امداد دکور آمده و مکانی مطلوب را برای نشستن و .... آماده می آوردند . تنوع و تعدد زیاد فرش ها مارا بر آن داشته تا در هنگام خرید در تعیین در بین مورد های متفاوت مبادرت کرده و خرید فارغ از اگاهی و اعتنا نمی تواند خریدی اطمینان بخش و ناب به اکانت اید .
موردها مختلفی در گزینش یک تخته فرش ماشینی برای منزل نقش دارا هستند . تعیین بایستی بر طبق دو اصل کلی صورت بگیرد نخستین داشتن نیاز به کالا و هماهنگ بودن خصوصیات و کاربرد ها با نیاز خریداران و دوم زیبایی و طرح فرش . در خصوص کاربرد خریداران می بایست به خصوصیت هایی که مال دارااست دقت نموده و بعد از باز‌بینی های لازم فرشی را خریداری کنند که مطابق با نیاز آنان باشد در بی آلایش ترین نمونه می اقتدار چنین تیتر داشت که فرش های نادر کتف و معدود تراکم برای فضاهای پرتردد و فرش های پرشانه و لبریز تراکم برای فضاهای به هم ریخته منزل مطلوب می باشند . درباره ی طرح و رنگ و نقشه هم اختیار خرید به ذوق وسلیقه مشتریان و داشتن هماهنگی و هارمونی با دکور و سبک معاش داده می گردد . گزینه دیگری که جدیدا در خرید و تعیین آیتم دقت قرار گرفته و رفته رفته تحت عنوان یکی‌از اصول تعیین بدل می گردد ، بها کالا میباشد . فرش های ماشینی برای ساخت مستلزم مواداولیه زیاد و گران‌قیمت ، نیروی عمل کارشناس ، مجموعه کارکشته پباده سازی و ... هستند تمام این مورد ها موجب میشود که فرش های ماشینی در نرخ‌گذاری ، مبالغ نسبتا بالایی را به خویش اختصاص دهند هم اکنون آنکه قرار به چنگ آوردن فرش ها در چرخه ناکارمد عرضه به طریق سنتی گشوده هم بها را تغییر‌و تحول داده و غیر سنجیده و غیر منطقی ارتقاء خواهد بخشید .
در مقایسه بها فرش های ماشینی میبینیم که محصول ها بنابر خصوصیت های مختلفی که دارا‌هستند بها های متفاوتی هم به خویش می‌گیرند . بها معین گردیده به وسیله کارگاه شالوده و اصل بوده و هر تفاوتی که در ارزش مبنا به چشم میخورد ناشی از اختلاف تولیدها در خصوصیت های فنی و ظاهری ست . فرش های 1200 کتف که زیباترین فرش های جان دار در بازار می‌باشند از پاراگراف محصول ها گران قیمتی میباشند که سازه به داشتن زیبایی ظاهری و کتف و تراکم بالا موردپسند قرار گرفته اند . خرید فرش های ماشینی 1200 کتف در نحوه های گوناگون به بها های مختلف قابلیت پذیر میباشد . محرمانه به بازار فرش وقالی زده و از اختلاف ارزش ها باخبر گردید .
نوشته‌ی علمی حاضر به‌دنبال باز‌نگری ارزش فرش های ماشینی 1200 کتف هست . در‌این نوشته ی علمی می‌توانید از مواقعی با خبر گردید که بطور بی واسطه و غیر بی واسطه بر بها بافته اثر داشته و نحوه هایی که در آن می اقتدار فرش ماشینی 1200 کتف را به قیمت مناسب خریداری نمود .
فرش های ماشینی 1200 کتف
در بی آلایش ترین تعریف‌و‌تمجید می قدرت چنین اذعان داشت که فرش های ماشینی 1200 کتف به فرش هایی گفته می گردد که دارنده تعداد گره عرضی 1200 در هر متر می باشند . در تعریفی شبیه تراکم تعداد گره هایی می‌باشند که در هر متر ارتفاع فرش زده می‌شود .
فرش های ماشینی 1200 کتف نسبت به فرش های 700 کتف و 1000 کتف گران خیس میباشند . برهان این اختلاف بها چه میباشد و چرا خریداران به جای خرید فرش های 700 کتف و 1000 کتف در قیمت مناسب خیس به خرید محصول ها لوکس خیس روی می اورند ؟
استدلال این فرمان به خصوصیت های مو جود در تولید ها مربوط می‌گردد . فرش ها کاربردهای مختلفی دارا‌هستند نمی اقتدار از فرش 700 کتف یا این که 1000 کتف به جای فرش های 1200 کتف به کار گرفت . فرش های 1200 کتف به علت داشتن تراکم و کتف بالا بسیار ریز بافت بوده و اسم فرش شبه دستبافت را به خویش اختصاص داده اند . دیدنی میباشد بدانیم این تولید ها از الیاف بسیار نازک ولی مقاومی ساخت گردیده اند که دوام و ظرافت فرش را به هم پا دارااست .
زیبایی بی سابقه فرش های ماشینی ، بزرگترین استدلال جلب اعتنا مشتریان میباشد . برخلاف فرش های 700 کتف ، محصولاتی که در تعداد گره عرضی 1200 بافته میشوند به هیچ عنوان آیتم قابل قبولی برای مکان های نا مرتب و مالامال رفت و آمد نیستند ولی در ازای میتوانند در مکان های گران‌قیمت منزل خوش درخشیده و جلب اعتنا کنند . بیشترین تقاضا برای محصول ها مذکور فضاهایی مانند پذیرایی ، تابلو فرش ها ، قالی کوچک های کوچک جهت پهن شدن در لاکچری ترین نصیب آفیس اداره ها و ... میباشد .
نرخ‌گذاری فرش های 1200 کتف
در گزینش بها محصول ها هنری مانند فرش و قالی با دو جنبه مواجه هستیم . یکی‌از کیفیت بافت و مواد اول و دیگری زیبایی متاع . هر چه مواد نخستین بیش تر ، کیفیت عالی خیس و لاکچری تری برای ساخت یک تخته فرش بکار رفته شود ، بها پایانی کالا طولانی تر بوده و در نرخ‌گذاری مقام بالاتری خواهد داشت . فرش های 1200 کتف به علت فشردگی زیاد از الیاف بیشتری نسبت به فرش های 700 کتف به کار گیری می‌نمایند . با وجود آنکه وزن و حجم فرش های 1200 کتف از گزینه 700 کتف شبیه نادر خیس میباشد البته به علت ظرافت و نازکی نخ خاب و فرش واحد سنجش مصرف الیاف بیشتری دارا هستند .
از طرفی هر چه بعد ها و سایز فرش وسیع خیس باشد ، طبیعی میباشد که ارزش بیشتری هم داشته باشد ، فرش های ماشینی 1200 کتف 12 متر از فرش های ماشینی 1200 کتف 6 متر گران خیس می باشند فقط به علت آنکه از مواد اول بیشتری استعمال کرده اند .
فرش های رتبه یک از هر کتف و تراکمی که باشند ، از الیاف اکرولیک هیت ست تحت عنوان نخ خاب سود گرفته اند ولی نخ خاب اکروکلیک هیت ست در فرش های 1200 کتف کمر متعدد و گران خیس از الیاف اکرولیک هیت ستی ست که در فرش های 700 کتف یا این که 1000 کتف بکار می رود .
برای بازبینی خصوصیت های فرش های سکو یک کلیک فرمائید .
داشتن کیفیت رنگ هم مهم میباشد . نخ های کیفیت عالی ، نخ هایی می‌باشند سفت و مقاوم که در قبال شست و شو ، آفتاب و پاخوردگی رنگ نباخته و همواره مانند روز نخستین براق و قشنگ میباشند . ارزش فرش ، کیفیت بالا و رنگ الیاف ارتباط بی واسطه دارااست .
مورد ها مطرح گردیده و مواقعی از این دست را در گونه خصوصیت های کیفی تولید ها جای میدهند . روی دیگر سکه انتخاب بها فرش های 1200 کتف ، ظواهر متاع میباشد . ظواهر فرش ماشینی نگاره های و طرح هایی میباشند که در پیروز نقشه پباده سازی گردیده و به ساخت می رسند . نقشه هر چه قشنگ خیس ، آپ تو دیت خیس ، نا مرتب خیس و متنوع خیس باشد بها بیشتری هم خواهد داشت . فرش های 700 کتف و 500 کتف تعداد گره های طولی و عرضی اندکی دارا هستند ، برای خوشگل نشان داده شدن چنین بافته هایی که بضاعت نازکی بالایی را ندارند ، بهتر میباشد از نقوش خلوت و نگاره های بی آلایش و دشت مصرف شود ، در ازای فرش های 1000 کتف و 1200 کتف مکان خیر میباشند تا طراحان بتوانند تمام هنر خویش را ارائه داده و ریز ترین نگاره ها را به هنرمندی تمام به اکران در آورند . عصر ، انرژی و هزینه گذارده گردیده برای ایجاد یک طرح به هم ریخته و پیچیده که اما در داشتن تنوع رنگ و طرح هم هارمون و خوشگل باشد ، بسیار طولانی تر از وقتی میباشد که صرف کشیدن و ساخت یک طرح بی آلایش می گردد . پس طبیعی میباشد که ارزش فرش های خوشگل و دارنده نقوش فاخر ، لوکس خیس از طرح های خلوت و درشت باشد . ناگفته نماند که داشتن طرح های خلوت در فرش های 500 کتف و 700 کتف تصمیماتی میباشد که به علت کاهش بها این تولیدها و زیبایی بیشتری بکار می رود چراکه چنین فرش هایی نمی توانند به خیر و خوبی از پس طرح های ریز و دقیق بر آیند .

 


برچسب: قالیشویی در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۴:۰۱ توسط:عباسی موضوع: نظرات (0)

خرید موکت

در رابطه موکت

قالیشویی در مشهد
موکت و فرش در فرهنگ و تمدن و مورخ ما ایرانیان نقش بسیار پر رنگ و مهمی داشته و دارااست. هر کدام از ما به ذوق وسلیقه و معیارهای خویش، قابلیت داراست یک دسته موکت یا این که کفپوش را گزینش کنیم. با اعتنا به طیف گسترده اطراف هایی که می‌توانیم از موکت تحت عنوان کفپوش در آن به کارگیری کنیم، تعیین محصولی که تمام نیازهای مارا برطرف نماید، بسیار مهم میباشد.

هماهنگ شدن با دیگر المان های جانور در محیط
اکثری از ما شاید صرفا به طرح و صورت ظاهری موکت و هماهنگی آن با رنگ پرده یا این که مبلمان با دکورا سیون داخلی دقت می‌کنیم. ولی راجع‌به همین محصولی که در شبانه روز آن را می‌بینیم و پایین پاهایمان احساسش می‌کنیم. نکته های بسیار متعددی پنهان میباشد. یک کفپوش مطلوب مانند موکت علاوه بر کاربردش تحت عنوان فرش،‌ عایق دما، صدا و جذب تعلیق غبار در اطراف میباشد.

تاثیر بسزای موکت در فضا
موکت از منظر زیبایی شناسی و روانشناختی نقش به مراتب مهمتری را ایفا مینماید. چنین کفپوشی برای دور و بر مانند لباسی میباشد که با طرح و نقش خویش به فضای پیرامون شخصیت منحصربه شخصی میبخشد. گزینش طرح موکت برای تالار پذیرایی خانه یا این که اتاق خواب یک بچه، محل کار یک کمپانی سری یا این که سالن همایش های یک موسسه می تواند به صورت بی واسطه بر پباده سازی داخلی آن دور و بر تاثیر گذار باشد. در هر رخ شما با این کفپوش دیر آشنا به راحتی می‌توانید به گوشه و کنار آیتم نظرتان درحال حاضر هوایی دیگر ببخشید.

مزایا و معایب موکت مورد های جذاب توجهی را مشتمل بر می گردد. که نسبت به بقیه کفپوش های دیگر از گزاره پارکت، لمینت یا این که سنگ نمود بیشتری پیدا می‌کند. در صورتیکه که داده ها صدق از مزایای و معایب کفپوش های مو جود داشته باشیم مسلماً میتوان گزینش بهتری داشت.

در‌پی مواقعی را بر شمرده ایم که مطلقاً در گزینش شما تاثیر گذار خواهند بود.


۱- بافت های متعدد، اطراف های مختلف
موکت های مرغوب دارنده بافت های متفاوتی می باشند. از گزاره بافت ساکسونی، فریز، بربر و کات و لوپ، هرکدام از این بافت ها می توانند ظواهر فوق العاده ای داشته باشند. به کار گیری از موکت جهت پوشش تمام محیط یا این که به کارگیری از آن در کنار متریال های دیگر گشوده می‌تواند به بهبود فضای شما یاری دهد.

و نبود شکلی از الیاف و بافت در گوشه و کنار مانند موکت های امروزی یا این که فرش مطمئناً نام و نشان یک فضای اصیل را نخواهد داشت. در آخر بدین سود می رسیم که میتوان با این فرآورده تناسب های فوق العاده ای در گوشه و کنار به وجود آورد.


۲- راحتی موکت
تا به اکنون مسلماً متوجه صدا های ناملایم پارکت و لمینت پس از مدتی به کارگیری گردیده اید. نکته هایی اساسی موجود هست که موکت به خودی خویش آن ها را در هر حالتی حل نموده است. بعلت انعطاف پذیری الیاف این نقص‌ به شل ترین صورت ممکن حل میگردد،

شم راحتی که موکت می تواند برای اشخاص بزرگسال و یا این که نوزاد ساخت نماید، قابل مقایسه با هیچکدام از کفپوش های دیگر وجود ندارد. هر دوره که حس خستگی کردید و نیاز به استراحت داشتید، صرفا کافی میباشد روی آن دراز بکشید، بخوابید یا این که خستگی در فرمایید.


۳- موکت،عایق گرما و سوز‌و‌سرما
موکت یک عایق حرارتی عالی به حساب می‌آید. در فصول گرم یا این که سرد سال احساس مطلوبی را در دور و بر آماده میکند. دمای مناسب به معنای خودداری از هدر رفت انرژی و صرفه جویی در مصرف آن در تمام ارتفاع سال می باشد.

به علاوه تولیدها سیزال از سیستم گرمایش از کف نیز پشتیبانی می‌کند. و شما حتی با وجود سیستم گرمایش از کف نیز به راحتی می توانید از آن استعمال نمایید.


۴- بحران آلوده شدن
به کار گیری از کفپوشی مانند موکت نیاز به اعتنا به مسائلی زیرا در اختیار گرفتن رفت و آمد و حفظ مستمر دارااست. اشخاصی که به صدق از موکت استعمال نمایند می‌توانند از مزایای آن لذت ببرند ، ولی اشخاصی که فارغ از داشتن داده ها صحیح تمایل به به کارگیری از موکت می گیرند. با ایرادات کثیفی و شستشو حجم متعددی از الیاف مواجه می‌شوند.


۵-کاهش حساسیت
مشاجره حساسیت زا بودن یا این که نبودن موکت و کفپوش های دیگر، سالهاست که گزینه اعتنا میباشد. و اشخاص با خوف از اینکه ممکن میباشد موکت موجب تشدید حساسیت شود مواجه بوده اند. البته مبنی بر پژوهش ها صورت گرفته پاسخ صحیح این میباشد که آلودگی روی کفپوش های دشوار مهار نمیشود، و همان آویزان می‌ماند. چنانچه که موکت های مرغوب از آویزان ماندن گرد و غبار و آلودگی های حساسیت زا در هوا خودداری مینمایند. و ترازو دست اندرکاران تشدید حساسیت را به دست‌کم می‌رسانند.

مبداء: spruce


۶- وقار
همگی ما می دانیم که خواص آکوستیک موکت موجب به دست کم وصال صدا های مازاد فضا می‌گردد. امروزه محیط های شهری ما پر از صدا ها و آلودگی های صوتی گوناگون می باشد. بدین تصور کنید که با استعمال از موکت نصیب بسیار متعددی از صداهای ناخواسته گوشه و کنار را می اقتدار کاهش اعطا کرد. و همان طور که تمامی ما می‌دانیم گوشه و کنار آهسته خیس سبب به ادب بیش تر در کردار اشخاص حاضر در آن خواهد شد.


۷- فضا امن خیس با موکت
برای اشخاصی که دارنده نوزاد می باشند. یا این که خانواده هایی که اشخاص پیر در میان اعضای خانواده دارا‌هستند. موکت بودن کف اطراف یا این که دستکم اتاق ها می تواند شایسته ترین مورد باشد. به‌این علت که‌این اشخاص مستلزم دقت بیشتری میباشند. و انقطاع به باور موکت قادر است رویدادها ناشی از بی احتیاطی در اطراف منزل را به دست کم برساند.


۸- ارزش موکت
بها موکت و هزینه به کار گیری از گونه های موکت های مرغوب در برخی موردها حتی بیشر از دیگر کفپوش ها به اتمام برسد. ولی صرف در حیث به چنگ آوردن هزینه اول خرید موکت نمیتواند ملاک گزینش قرار گیرد. به‌این علت که ملاک تعیین صحیح ترازو کیفیت یک محصول و سعی آن در دراز مقطع میباشد.

خرید موکت مرغوب ضمن سپرده گذاری و عدم نیاز به بده بستان آن در کوتاه زمان، در ترازو انرژی های مصرفی تاثیر گذار میباشد، آلودگی های محیطی را کاهش می‌دهد، صدا های باطن و بیرون از دور و اطراف را به دستکم رسانده و تندرست و امنیت شما‌را در اختیار گرفتن می‌کند.


برچسب: قالیشویی در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۳:۴۴ توسط:عباسی موضوع: نظرات (0)

قالیشویی

قالیشویی در مشهد
قدیمترین فرش دستبافت ایرانی در سال 1949 در دومین مرحله کاوشهای باستان شناس روسی، رودنکو در حیطه پازیریک کشف و به اسم فرش پازیریک نامیده شد.


رودنکو در کتابی که به مناسبت این اکتشافات در سال 1953 در روسیه منتشر کرد، در رابطه فرش مکشوفه توضیحات مفصلی نگاشت و آن را صراحتا فعالیت ایران و قدیمی ترین فرش اهل ایران در دنیا بیان نمود. وی نوشت: "سوای اینکه بتوانیم به صورت حتم بگوییم این فرش عمل کدامیک از سرزمین های ماد-پارت(خراسان قدیم) یا پارس میباشد، تاریخ فرش ذکر شده و پارچه هایی که در پازیریک کشف شد قرن پنجم و یا اوایل قرن چهارم پیش از میلاد تشخیص داده میگردد."

 

بعد وی بیشتر می‌نماید: "تاریخ این قالی از روی صورت اسب سواران مشخص می گردد. شیوه نشان دادن اسبهای m10.jpgجنگی که به جای زین قالی بر پشت آنان گسترانده اند و پارچه روی سینه اسب از ویژگی ها آشوریها هست ولی در روی فرش پازیریک ریزه کاریهای متفاوت و شیوه گره زدن دم اسبها ، در نقوش پررنگ تخت جمشید نیز دیده میشود."


در حین احاطه مغولها (قرن سیزدهم و چهاردهم میلادی) قالی بافی به سطح بسیار رفیعی از زیبایی وتکنیک رسید. شکوفایی این صنعت شاید با حکومت غازان خان (1307-1295 میلادی) مصادف بود.


ولی نقطع ی عطف قالی کلاسیک ایرانی را که از آن با رنسانس قالی ایران یاد میگردد عصر سلاطین صفوی (1722-1499 میلادی) به ویژه عصر حاکمیت پاد شاه طهماسب نخستین (1587-1524 میلادی) و فرمان روا عباس کبیر(1629-1587 میلادی) تثبیت کرده اند. از این زمان حدود 3000 تخته فرش به یادگار باقی‌مانده که درموزه های وسیع دنیا و یا در گروه های فردی محافظت میشوند.


در این روزگار در کنار قصرهای پادشاهان کارگاههای قالی بافی بناشد و مرکزها متفاوت که تا قبل از این در تبریز ، اصفهان ، کاشان ، مشهد ، کرمان ، جوشقان ، یزد ، استرآباد ، هرات و ایالات شمالی نظیر شیروان ، قره گلشن و گیلان وجود داشتند توسعه و گسترش و رونق بیشتری گرفتند.


در به عبارتی دوره ، نقاشان و نگارگران بلندپایه طرحهای خلاصه گردیده و ترکیبی ترنج در اواسط قالی و لچکها را در آن وارد کردند. یعنی به عبارتی برنامه ای که پیش از این به زیباترین وضعی در قرن پانزدهم روی جلد کتابهای باارزش به فعالیت می‌رفت.


با اشغال مرز و بوم بوسیله افغانها (1722-1721 میلادی) این صنعت و هنر رو به انحطاط گذاشت.
در قرن نوزدهم قالیهای ایرانی ، بویژه فرشهای نفیس ناحیه تبریز به اروپا منش یافتند. از سوی کشورهای اروپایی نمایندگانی به تمام کشورهای مشرق زمین گسیل شدند و با رقابت بسیار فشرده کلیه فرشهای کهنه و عتیقه را جمع آوری کرده به قسطنطنیه که هنوز هم مهمترین بازار قالی مشرق زمین بود فرستادند.


با به پایان رسیدن منابع فرشهای کهنه ، شرکت ها انگلیسی (زیگلر 1883 م) آمریکایی و آلمانی به صورت نامحدود مبادرت به تاسیس کارگاههایی در تبریز ، شاه آباد(اراک) ، کرمان کردند. این روال تا پیکار جهانی اولیه که تولید قالی به صورت قابل توجهی افزایش یافته بود ادامه داشت.

 

 

 

 


برچسب: قالیشویی در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۳۸:۴۷ توسط:عباسی موضوع: نظرات (0)